تمرینهای انگلیسی، آیلتس و تُفل

بازدید کننده گرامی: شما می توانید از هرآنچه در این بخش آموزش داده شده بهره ببرید. اما در اصل، این صفحه برای کسانیست که کتابهای خودآموز آیلتس و تافل و انگلیسی دکتر راعی شریف را پیش روی خود دارند، و از آنها خواسته شده برای تمرین بیشتر به این بخش بیایند. یعنی رابطه آنها با یک کتاب با زبانزد قطع نمی شود، و تنها نخواهند بود. اگر از زمان فراهم کردن کتاب تا به امروز دگرگونی جزئی یا کلی در کتابها ایجاد شده باشد، مطالب جدید در اینجا افزوده می شود، تا دارندگان نسخه های قدیمی تر کتابها بدانند این به روز رسانیها چه بوده و از آن بهره ببرند. این تمرینها و مطالب افزوده شده، کتاب به کتاب و محصول به محصول جدا شده است. بنابراین خواهشمندیم مطالب افزوده شده برای هر محصول را بخوانید.

1. نگارش گام به گام برای داوطلبان آیلتس و تافل جلد 1

Step by Step Writing for IELTS & TOEFL Candidates, Part I

آنچه که به تازگی به این کتاب افزوده شده تمرین بیشتر نمودار است. درTask 1  بخش نگارش یا رایتینگ آیلتس آکادمیک، از داوطلبان خواسته می شود یک نمودار را با 150 واژه در20 دقیقه توصیف کنند. در آزمون تافل IBT هم دیده شده که از فرد خواسته شده به یک نمودار نگاه کند، و در باره آن حرف بزند در حالیکه صدایش برای نمره سپیکینگ ضبط می شود. پس این بخش برای هر دو گروه بسیار سودمند است. در زیر14 نمونه نمودار آورده شده و توصیف هر نمودار در کتاب موجود است. چون چاپ رنگی هزینه بَر است، بر آن شدیم که نام و تصاویر نمودارها را اینجا بگذاریم، و فقط توصیفها در کتاب بیاید تا هزینه چاپ بالا نرود. در ضمن همه توصیفها توسط خود دکتر راعی شریف نوشته شده و بیش از 150 واژه است، پس نگران درازای توصیفها نباشید. پیش از این در کتاب توصیف یک نمودار به انگلیسی از سوی دانشجو تصحیح شده بود، درست مانند تصحیحات دیگر، که شما دوستان به دلیل نگرانی از ما تمرین بیشتر خواستید. اکنون در کتاب 1 علاوه بر تصحیح نمودار پیشین، توصیف این 14 نمودار جدید با ترجمه آنها و هرآنچه واژگان سودمند در این زمینه نیاز دارید را خواهید آموخت. پس توصیف نمودارها در کتاب را پیش رویتان بگذارید، و به خواندن ادامه دهید. نام نمودارها تلفظ هم می شود. این تلفظِ نام ممکن است برای آیلتس مهم نباشد (که هست! از کجا معلوم در بخش لیسنینگ سخنگو در باره یک نمودار حرف نزند، یا در سپیکینگ شما مجبور نشوید در یک موضوعی در حال صحبت بگویید من یک نمودار دیدم که اینو نشون می داد! پس یاد بگیرید!) اما برای تافل ضروریست. روی نام نمودار کلیک کنید تا تلفظ آن را بشنوید. در آینده به تلفظ واژه های مناسب برای نمودار هم افزوده خواهد شد، بنابراین خواهشمند است دوباره سر بزنید.

 

1. “Column Chart” Otherwise Known as “Bar Chart”

1. نمودار ستونی که نام دیگرش نمودار تیری (مانند تیر چراغ برق) می باشد

 

2. Bar Chart

2. نمودار تیری (مانند تیر چراغ برق …)

 

 

3. Cylinder Chart

3. نمودار سیلَندری

 

 

4. Cone Chart

4. نمودار مخروطی

 

5. Pyramid Chart

5. نمودار هِرَمی

 

6. Pie Chart

6. نمودار کِیک پای (مانند پای سیب)

 

 

7. Doughnut Chart

7. نمودار (کِیک) دونات

 

 

8. Line Chart

8. نمودار خطی

 

 

9. Area Chart

9. نمودار محدوده ای

 

 

10. Surface Chart

10. نمودار رویی/ سطحی

 

 

11. Scatter Chart

11. نمودار پراکندگی

 

 

12. Radar Chart

12. نمودار راداری

 

 

13. Bubble Chart (2D)

13. نمودار بادکُنکی (2 بُعدی)

 

13. Bubble Chart (3D)

13. نمودار بادکُنکی (3 بُعدی)

 

 

14. Stock Chart

14. نمودار سهام (در بازار بورس)

 

15. نموداری که دانشجو توصیف کرده است، و در کتاب تصحیح شده است.

 

2. نگارش گام به گام برای داوطلبان آیلتس و تافل جلد 2

Step by Step Writing for IELTS & TOEFL Candidates, Part II

آنچه که به تازگی به این کتاب افزوده شده تمرین همه گونه نامه های شخصی و اداری است. در  Task 1آیلتس جنرال از دانشجو خواسته می شود که یک نامه رسمی 150 واژه ای در 20 دقیقه بنویسد. در این به روز رسانی کتاب 2 نگارش، اکنون دیگر همه گونه نامه آموزش داده شده است، چه شخصی و چه رسمی، چون در جاهایی نمی توان تفاوت میان نامه شخصی و اداری را با خط کش مشخص کرد. بنابراین دکتر راعی شریف در این به روز رسانی همه گونه نامه شخصی و اداری را در کتاب آورده است. پیش از این شما در این کتاب تنها تصحیح یک نامه (دقیق تر سفارشنامه) را می دید، درست مانند دروس دیگر، که نویسنده نگارشها را تصحیح کرده است، اما بنا به درخواست شما عزیزان این بار آموزش همه گونه نامه در این به روز رسانی آورده شده است. روی نام هر نامه کلیک کنید، تا تلفظ آن را بشنوید. این تلفظ شاید برای آیلتس مهم نباشد (که هست چون مثلاً می شود در سپیکینگ از شما در باره یک نامه ای که به دوستتان نوشتید پرسیده شود) اما برای تافل 100% مهم است. این بخش هنوز کامل نشده و زیر ساخت است. خواهشمند است دوباره سر بزنید.

3. تمرکز بر روی آیلتس: مهارتهای شنیداری و گفتاری (ترجمه) همراه با سی دی

تمرین تلفظ انگلیسی آمریکایی با دکتر مسعود راعی شریف

بنا به درخواست مُکرر شما عزیزان برای داشتن منبعی جامع برای تلفظ انگلیسی (آمریکایی) از سطح پایه تا پیشرفته در واپسین به روز رسانی این کتاب 14 صفحه درس برای این گونه تلفظ گنجانده شد (اما قیمت تغییری نکرد). بنابراین شما اکنون تلفظ آمریکایی را از سطح حرف تا واژه در این کتاب یاد می گیرید، و برای ساختارهای بزرگتر از تک واژه باید پیشگفتار فرهنگ واژگان نمره 7.5 آیلتس و کتاب اسپیکینگ دکتر راعی شریف را مطالعه کنید.

بنابراین برای دنبال کردن بحث تلفظی زیر که از حروف انگلیسی آغاز می شود و تا سطح واژه پیش می رود، حتماً باید پیشگفتار کتاب “تمرکز بر روی آیلتس: مهارتهای شنیداری و گفتاری” ترجمه دکتر مسعود راعی شریف را پیش رویتان باشید، تا آنچه که می بینید معنی بدهد! در کتاب از خوانندگان خواسته شده برای تمرین بیشتر و سنجش تلفظ خودشان با تلفظ معیار در اینجا، به این صفحه بیایند و آنچه که در مورد ساخت آواهای گوناگون یاد گرفته اند به آزمایش بگذارند. ما نمی توانیم این بخش را روی سی دی های کتاب بگذاریم، چون کمترین تعداد سی دی که برای ما چاپ می کنند 50 عدد است، و کمترین تعداد کتاب 5 عدد است. بنابراین اگر دکتر راعی شریف بخواهد مطلبی را به روز کند، باید 50 سی دی و 5 کتاب صبر کند! 5 کتاب زیاد نیست، تازه همان را هم دکتر صبر نمی کند، و مطلب جدید را به صورت جزوه جُدا درون کتابها می گذارد! اما با سی دی نمی شود این کار را کرد. بنابراین باید 50 سی دی صبر کنیم تا به روز شود! برای همانست که وبسایت بهتر است، چون ما بلافاصله وبسایت را به روز می کنیم، و 5 کتاب هم یا تمام شده یا جزوه جدید را درونش می گذاریم! بنابراین شما همیشه واپسین نسخه این کتاب را در دست دارید. مطالب ثابت را می توان بر روی سی دی گذاشت، چون تغییر نمی کند، مانند ترجمه متون. اما آنچه باید به روز رسانی شود اینجا خواهد بود. دکتر راعی شریف بارها گفته است “من کامپیوتر نیستم همه چیز یه جا به یادم بیاید”، به ویژه در بحث تلفظ! با این روش شما مطمئن خواهید بود که همیشه به روزترین نسخه در دستان شماست!

 

روی هر واژه یا ساختار کلیک کنید تا تلفظ آن را بشنوید.

 

letter

pronunciation

stress

phoneme

phrase

intonation

sentence stress

clause

discourse

paratone

accent

dialect

th

همان /ظ/ عربی

th

همان /ث/ عربی

then

worth

they

theme

therefore

thanks

thus

therapy

Thames

Thomas

luxury

television

ay…. book

a book

a university

an umbrella

the book

theee book

the arm

cupcapcop

centercitycycle

He said “yes”

Did you?

men

message

knife

roof

thieves

knives

in the evening

an interesting book

garage

gem

genetics

groom

an herbal prescription

hen

Dehli

Tehran

Iran

final

pin

speed

Jules Henri Poincare

reject

cop

open

water (US)

water (Brit.)

bagsresist

she

busses

books 

question

suggestion

opportunity

vulturefuture

w

v

whenwheel

will

 

Xmas

Primary Stress

devilish

prestidigitator

repossess

tomorrow

question

communication

adjustment

amusement

fictitious

capricious

penetrate

demonstrate

recurring

beginning

hesitate

communicate

 

 

4. پاسخهای گفتاری آیلتس: 150 پاسخ نمونه به پرسشهای گفتاری آیلتس همراه با سی دی

IELTS Speaking Responses: 150 Sample Answers to the Speaking Test of IELTS

خواننده گرامی: در بخش یک کتاب بالا، یک سری مشاغل به انگلیسی گفته شده است. چون دکتر راعی شریف حضور ذهن ندارد که همه چیز را بگوید، بنابراین در کتاب از شما خواسته شده به این صفحه بیایید تا مشاغل بیشتر را ببینید. همچنین در ادامه نامه کشورهای دیگری که در کتاب نمی شد کل دنیا را آورد!!! آورده ایم تا تلفظ آنها را بدانید. در انتها نیز جدول سطح تحصیلات آورده شده که اگر کسی تحصیلاتی غیر از آنچه در کتاب گفته شده دارد، انگلیسی آن را بیاموزد.

 

جدول مشاغل

Table of Occupations

در زیر جدول مشاغل به صورت الفبای فارسی آمده است، تا شما به راحتی شغل دلخواه خود را پیدا کنید. ما همواره مشاغل دیگر را به این جدول خواهیم افزود. بنابراین به این صفحه زیاد سر بزنید. برای شنیدن تلفظ روی واژه ها کلیک کنید. مشاغلی که در کتاب اسپیکینگ آیلتس دکتر راعی شریف آمده دیگر در اینجا تکرار نمی شود.

Occupations Table is presented below in Persian alphabetical order, so that you can easily find your desired job. We will continue to add jobs to this table, so please visit us frequently. To hear the pronunciation, click on each word. Occupations discussed in Dr. Raee Sharif’s IELTS speaking book will not be repeated here again.     

 

برابر انگلیسی آن

کار یا پیشه

cook

آشپز

physician

پزشک

retailer

خُرده فروش

politician

سیاستمدار

wholesaler

عُمده فروش

optician

عینک ساز

shop owner

مغازه دار

 

جدول نام کشورها به انگلیسی

در زیر نام کشورها به صورت الفبای فارسی آمده است، تا شما به راحتی نام کشوردلخواه خود را پیدا کنید. این لیست همواره به روز رسانی می شود بنابراین همیشه سر بزنید. برای شنیدن تلفظ روی واژه ها کلیک کنید.

Country Names Table is presented below in Persian alphabetical order, so that you can easily find your desired country. The list is updated continually, so please visit us frequently. To hear the pronunciation, click on each word. Occupations discussed in Dr. Raee Sharif’s IELTS speaking book will not be repeated here again.     

 

برابر انگلیسی آن

نام کشور

Australia

استرالیا

Europe

اروپا

USA

آمریکا

Russia

روسیه

Iraq

عراق

Saudi Arabia

عربستان سعودی

China

چین

Canada

کانادا

 

جدول تحصیلات (کلیک کنید تا تلفظ را بشنوید)

برابر انگلیسی آن

سطح تحصیلات

Illiterate

بیسواد

I can read and write

سواد خواندن و نوشتن

I finished primary school

5 کلاس ابتدایی

I finished middle school/secondary school

سیکل

I have a diploma

دیپلم

I have an Associate degree

فوق دیپلم

I have a Bachelor’s degree

کارشناسی

I have a Master’s degree

کارشناسی ارشد

I am a DWT (doctors without theses)

دکتری عمومی

I am a PhD

دکتری تخصصی

 

تمرین بیشتر مهارت مکالمه یا سپیکینگ به صورت موقعیتی (برای معنی پارسی و تلفظ این ساختارها دوباره سر بزنید)

 

Greeting

سلام کردن

Hello

Hello everybody

Hi

How do you do?

How are you doing?

Greetings

Greetings and salutations!

Introduction

معرفی کردن

My name is

The name is

I am

He is

She  is

This is

They are

Health Inquiry

احوالپرسی

How are you?

How are you doing?

How is he/she?

How are they?

Thanking

سپاسگذاری کردن

Thank you very much

Thanks

Thanks very much

My gratitude to …

I express my gratitude

I’m thankful for …

My thanks go to …

My gratitude …

This is a small token of appreciation for …

I hereby express my appreciation/thanks

Apology

پوزش خواستن

I’m sorry

I’m so/very sorry for …

I apologize

I hereby express my apology

I’m apologetic

In-flight English

انگلیسی در هواپیما، انگلیسی در پرواز، انگلیسی در گمرک فرودگاه

Where is my seat?

Excuse me, where should I seat?

Do I have an isle/middle/window seat?

Is this an economy class ticket?

Should I seat in the coach?

You have a zone alpha seat

This is a first class ticket

This is a business class seat.

When will you serve food/drinks?

I want hallal/kosher food only

I only drink beverages

I only drink soft drinks

May I have a coke?

May I have a glass of water?

May I have a tissue?

May I have a pillow?

May I have a blanket?

Excuse me when do we land?

Can you help with my baggage?

Can I put this carry-on in my overhead compartment?

Where is the bathroom?

What’s the in-flight movie?

I only eat vegetarian food

Can I have a plate?

Can I have a spoon?

Can I have a fork?

The front door is open

The rear door is armed

The food tray has blocked the isle

I have a connection flight. Do I need to change planes?

Will they take care of my luggage as I transfer to my connection flight?

Do I have to collect my luggage and check it in again for my connection flight?

How can I reach Terminal 5?

Excuse me where is Gate 57?                                

What is the departure time?

What is the landing time?

Where should I claim my luggage?

Where is carousel no. 16?

My luggage is on that conveyor belt.

How can I transfer to my next flight?

How can I get to my hotel?

Can you take me to this address?

Baggage Claim and Drop-off

Customs & Passport Checking

Currency Exchange and Conversion Rate

Calling a Cab and Finding an Address, , asking for addresses

Hotel Reservation, Room Service, ordering, complaining …

Car Rental

Telephone Conversation, calling, emergency calls, postal services, mailing and shipping, ordering pitza

Hotel checkout

Shopping

Restaurant, Eating out, Taking out

Sightseeing, buying tickets, going to the movies, beach, visiting museums, going to travel agencies

Emergency situations, hospitalization, diseases, filling prescription

Telling time, date

 

خبر جدید از سایت رسمی آیلتس: واپسین افزودنیها به بخش سپیکینگ آزمون آیلتس در سال 2020

داوطلبان گرامی آزمون آیلتس: با توجه به ورود بیماری کرونا در زندگی مردم جهان، آزمون آیلتس نیز نتوانسته در بخش سپیکینگ این بیماری را فراموش کند. واژگان و ساختارهای زیر، چه در آزمون حضوری و چه در آزمون آنلاین سپیکینگ آیلتس، برای تعامل میان داوطلب و مصاحبه گر بسیار مورد نیاز است، و یادگیری آن ضروری است. از تاریخ 30 آبان 99، این افزایش در کتاب سپیکینگ دکتر راعی شریف وارد شده و اینجا هم برای آگاهی رسانی به همگان گذاشته می شود. برای معنی کامل همه بخشها و تلفظ واژگان نسخه جدید کتاب جدید دکتر مسعود راعی شریف را فراهم کنید. خریداران دیجیکالا هم از تاریخ بالا خود به خود نسخه به روز رسانی شده را دریافت خواهند کرد.

Word (part of speech)

واژه (و دستور واژه)

Definition

تعریف

Example

نمونه

unprecedented times

زمانهایی بی سابقه

Something we have never experienced

‘We must pull together in these unprecedented times.’

pre-COVID (adv)

پیش از کووید (قید)

Before COVID-19

‘Well, pre-COVID, my plan was to go to Australia.’

post-COVID (adv)

پس از کووید (قید)

After COVID-19

‘I can’t wait till post-COVID to travel.’

lockdown (n)

قفل کامل (شهرها)= قرنطینه کامل

Staying within your home/prison cell

‘We can’t go out, we are still in lockdown.’

quarantine (n/v)

قرنطینه (اسم و فعل)

A period of time in isolation

‘I had to quarantine when I returned from overseas.’

‘iso’ isolation (n)

ایزو: ایزولاسیون (قرنطینه بیمارستانی)

To be on your own

‘I’m in isolation for the next 2 weeks!’

self-isolate (v)

خود قرنطینه سازی (فعل)

Self imposed isolation

‘I will self-isolate so I don’t infect anyone.’

elbow-bump (v)

ضربه بازو زدن (فعل) به جای دست دادن

Greeting by bumping your elbows

‘The politicians elbow bumped before starting the meeting.’

PPE (abbr.)

تجهیزات محافظ شخصی

Personal Protective Equipment

‘In some countries there is a shortage of PPE.’

Social distancing (v/n)

فاصله گذاری اجتماعی (اسم و فعل)

To stand a certain distance from a person

‘They are not social distancing.’

hand sanitizer/sanitizer (n)

ضدعفونی کننده های دست (اسم)

Chemical hand cleaner

‘There was no hand sanitiser in the office.’

hoard (v)

احتکار کردن (فعل)

Buying a lot of one item

‘People are hoarding toilet paper.’

panic shopping (n)

خرید از سر ترس

Buying extra items when not needed

‘Everyone is panic shopping.’

moratorium (n)

موافقتنامه تعویق بازپرداختها (اسم)

Banks put bills on hold

‘Our bank has a moratorium so we don’t have to pay our mortgage payments.’

pivot (v/n)

نقطه عطف

A rapid change in direction or focus

‘We have all learned to pivot in our jobs.’

recession (n)

رکود (اسم)

A period of economic decline

‘COVID-19 will force countries into a recession.’

bankrupt (adj/v/n)

ورشکسته شدن (صفت/فعل/اسم)

A person or business that cannot pay debts

‘So many small businesses are becoming bankrupt.

cluster (n/v)

گروه/ گروهی شدن

A group of COVID positive cases that occur together

‘There are a number of clusters near where I live.’

outbreak (n)

شیوع ناگهانی (اسم)

A sudden occurrence

‘The COVID-19 outbreak took us all by surprise.’

spread (v/n)

پخش کردن، پخش شدن (اسم/فعل)

To cover a large area

‘We have to deal with the spread of infection quickly.’

confirm (v)

تایید کردن (فعل)

A positive COVID test

‘It’s confirmed, I have COVID!’

symptom (n)

نشانه (ایران)، علامت بیماری

A sign that you are sick

‘The symptoms were quite noticeable. she was coughing and had a fever.’

case (n)

مورد (بیماری) (اسم)

An instance of COVID infection

‘There were 60 more cases today.’

community transfer (n)

انتقال بیماری میان جوامع (اسم)

Infection from people in the community

‘Most cases are from community transfer.’

asymptomatic (adj)

بدون نشانه یا علامت بیماری (صفت)

A person who is COVID positive who has no symptoms

‘He was asymptomatic, so we didn’t know he had it.’

 

 5. فرهنگ واژگان نمره 7.5 آیلتس و نمره 110 تافل آی بی تی همراه با سی دی

واپسین به روز رسانی این کتاب مربوط به مرداد 99 است که در آن یک واژه به بخش 1 افزوده شده. واژه زیر که دو رُخ (در کتاب توضیح داده شده که دو رُخ چیست) می باشد نو است. از آنجایی که تلفظ این واژه روی سی دی های موجود نیامده است، می توانید تلفظ آن را از اینجا دانلود کنید. روی واژه کلیک کنید تا تلفظ آن را بشنوید یا دانلود کنید:

واژه تازه

تلفظ آن

HURT

HURT

 

 

برای تمرینها و تصحیح های رایتینگ آیلتس بروید اینجا

For IELTS writing practices and corrections go here  Focus on IELTS: Listening and Speaking Skills

در واپسین به روز رسانی این کتاب و ترجمه آن، یک تست لیسنینگ جدید به مراتب بسیار سخت تر از سطح آیلتس گنجانده شده است که موضوعیت آن پاندمی یا همه گیری است. از آنجایی که ویدیو در آزمون آیلتس وجود ندارد، در بخش زیر ویدیوی این تست فقط به منظور آموزش بهتر مهارت لیسنینگ برای خوانندگان ارائه میشود. از دارندگان کتاب و ترجمه آن خواهشمندیم چنانچه بخشی در تست شنیداری یا متن آن یا ترجمه های آن را درک نمی کنند، برای یادگیری بهتر حتماً این ویدیوی تست شنیداری را ببینند. 

گزینش بهترین درسها برای یادگیری زبان انگلیسی

هرآنچه زبانزد برای شما گرد آورده است بهترینهاست! و برای شما بس است، پس اگر به ما اطمینان دارید، راه پر پیچ و خم یادگیری زبان انگلیسی را در کنار ما بگذرانید! برنده شما هستید اگر با برندگان سفر کنید. 

Get personalized recommendations

اگر دنبال برنامه سفارشی یادگیری زبان انگلیسی هستید که با توجه به برنامه و شخصیت خاص شما نوشته شود، با ما تماس بگیرید. همین الان آغاز کنید.